СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 026 «СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА: «ВИДОВИЩНО-ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ»
КВАЛІФІКАЦІЯ: ОРГАНІЗАТОР ТЕАТРАЛІЗОВАНИХ СВЯТ ТА ОБРЯДІВ, КЕРІВНИК АМАТОРСЬКОГО ТЕАТРАЛЬНОГО КОЛЕКТИВУ, ОРГАНІЗАТОР КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (АРТИСТ РОЗМОВНОГО ЖАНРУ)
Основним завданням спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» є підготовка організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності, організаторів театралізованих свят та обрядів, керівників аматорських театральних колективів.
Для студентів створена сучасна матеріально-технічна база, яка дає змогу плідно навчатися та творчо реалізовуватися. Є актова зала, обладнана необхідними звуковими та освітлювальними технічними засобами, мала сцена для проведення практичних занять професійних дисциплін, кабінет методики проведення театралізованих заходів, лабораторія гриму, лабораторія технічних засобів та костюмерна.
Для майбутніх режисерів в коледжі створено театр «БРИЗ», яким керує викладач-методист, відмінник освіти України Сандул В.М. Театр здобув перемоги на міжнародних та всеукраїнських конкурсах. Вистави театру це завжди цікава та видовищна подія, де акторами вже будете Ви. Студенти класу «Сценічної мови» викладачів Рури Л.В. та Жарікової Л.О. постійні учасники концертів, театралізованих заходів, конкурсів міста Миколаєва. Гордістю класу є лауреати обласних, всеукраїнських конкурсів читців.
Педагогічний колектив пишається доробками випускників спеціалізації:
– заслужених працівників культури України – Г.Бистрицької-Доні, В.Ярошенка, Олени Антонової;
– заслуженого працівника культури АР Крим – І.Павліщевої;
– заслужених артистів України – А.Мостренка, Л.Баранової;
– лауреатів обласної премії ім. М.Аркаса – С. Мицика, Є. Олійника,
С. Бурлакової.
Павліщев Олексій Олександрович – викладач-спеціаліст І категорії, голова циклової комісії.
У 2008 році закінчив Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Культурологія». З 2012 року Олексій Олександрович є викладачем Миколаївського коледжу культури з навчальних дисциплін: «Режисура театралізованих заходів», «Основи акторської майстерності», «Сценічна пластика».
Олексій Олександрович, є керівником театральної студії Миколаївського товариства єврейської культури, його театр активно бере участь у міських та всеукраїнських фестивалях: «Південні Маски», «Дружба Народів» і т.д.
За вагомий внесок у розвиток культури Олексій Олександрович нагороджений Почесною грамотою Управління культури Миколаївської обласної державної адміністрації.
Сандул Валентин Миколайович – викладач-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, Відмінник освіти України.
У 1974 році закінчив Харківський інститут культури. З 1974 року працює викладачем в Миколаївському коледжу культури і мистецтв, з 1986 року очолює циклову комісію „Видовищно-театралізовані заходи”.
Протягом 30 років – головний режисер та автор сценаріїв театралізованих свят, концертів всеукраїнського, обласного та міського рівня, а також щорічних концертів коледжу культури та мистецтв.
З 1986 року – керівник студентського театру „Бриз” – лауреату Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва. Театральний колектив є творчою лабораторією для студентів режисерської спеціалізації.
За вагомий внесок у розвиток національної культури Сандула В.М. нагороджено відзнакою Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва»; почесним знаком „Відмінник освіти України”, відзначений свідоцтвом «Корифеї сьогодення» Федерації аматорських Миколаївських театрів.
Навчальні дисципліни, що викладає: «Режисура театралізованих заходів», «Сценарна майстерність», «Основи акторської майстерності», «Декоративно-художнє оформлення театралізованих заходів».
Рура Людмила Вікторівна – викладач-вищої категорії, викладач-методист. Відмінник освіти України.
У 1976 році закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (кваліфікація – режисер клубних масових вистав).
З 1976 року працює в коледжі культури і мистецтв викладачем навчальної дисципліни «Сценічна мова».
Студенти Людмили Вікторівни – переможці всеукраїнських, обласних конкурсів та масових заходів.
За вагомий внесок у розвиток національної культури Рура Л.В. нагороджена почесним знаком „Відмінник освіти України”, почесними грамотами Міністерства освіти, Міністерства культури України, облдержадміністрації, управління культури, управління освіти та ін.
Гупало Лілія Володимирівна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
У 2006 році закінчила Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «Культуролог, педагог-організатор дозвілля». Працює в коледжі з 2002 року та викладає навчальні дисципліни: «Режисура театралізованих заходів», «Акторська майстерність», «Сценарна майстерність». Застосовує в педагогічній роботі різноманітні форми і методи організації навчально-виховного процесу, інноваційні прийоми активізації творчої діяльності студентів, забезпечує якісне виконання навчальних планів і програм.
Постійно проводить майстер-класи для керівників аматорських театральних колективів області.
Керівник народного театру „Парадокс” Обласного Палацу культури – лауреату Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва. Колектив є базою для проходження виробничої практики студентів коледжу.
Нагороджена почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, диплом «Кращого працівника галузі культури Миколаївської області» в номінації «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва», нагороджена почесною грамотою Миколаївської обласної ради, відзначена свідоцтвом «Корифеї сьогодення» Федерації аматорських Миколаївських театрів.
Гупало Лілія Володимирівна – режисер обласних та міських заходів, диктор обласних урочистостей.
Жарікова Людмила Олександрівна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач. Дисципліни, які викладає: Сценічна мова, Основи акторської майстерності, Майстерність ведучого естради, Режисура театралізованих заходів.