Народний оркестр народних інструментів «Південна рапсодія»

  Історія оркестрового класу розпочалася з вересня 1963 року. Творчий зріст колективу за цей період мав стрімку динаміку як у виконавській майстерності, так і формуванні репертуарної скарбниці. Започаткував оркестр Микола Пипенко – випускник факультету народних інструментів Харківської державної консерваторії ім.. І. Котляревського. З 1965 року продовжив творчу діяльність колективу Анатолій Комінарець. Найбільше років працювала з оркестром Ольга Комінарець – володар Почесної відзнаки Міністерства культури і мистецтв України « За досягнення в розвитку культури і мистецтв», обласної відзнаки «Перлина Миколаївщини», кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса. За всю історію свого існування – колектив бажаний гість в різних установах та навчальних закладах. Безкінечний список можна написати про участь у різних конкурсах та фестивалях, як в Україні, так і за її межами. Колектив живе активним творчим життям.
Наразі художнім керівником та диригентом є Інна Морозинська – випускниця коледжу. Основна мета оркестру – надати здобувачам освіти глибокі знання з методики організації роботи з оркестром та різноманітними інструментальними ансамблями, майстерності гри на музичних інструментах (за вибором) гітарі, бандурі, домрі, баяні, акордеоні, ударних інструментах, сопілці та інше.
Провідною задачею кожного заняття з оркестрового класу є навчання формуванню музичного смаку, розуміти музику та передавати зміст твору слухачеві. В оркестрі завжди панує творча атмосфера та бажання творити. Кожен здобувач освіти має змогу проявляти себе як керівник, як виконавець та як артист колективу. Творчий та дружній підхід до навчання на заняттях дисципліни «Оркестровий клас» надихає молодь до постійної роботи та над вдосконаленням своїх навичок, над розвитком своїх вмінь та над розкриттям потенціалу. Репертуар колективу має багату різножанровість, останнім часом особливістю колективу стали авторські твори, незвичні аранжування, які пише для колективу концертмейстер оркестру, викладач з класу баяну та акордеону Микола Морозинський. Оркестр завжди чекає на талановитих, креативних здобувачів освіти для подальшого розвитку культури України.