Народно-хоровий та сольний спів

Діяльність викладачів спеціалізації «Народно-хоровий та сольний спів» спрямована на підготовку спеціалістів, які володіють необхідними знаннями та вміннями для роботи в галузі народно-хорового мистецтва та фольклору. Вкладачі працюють разом зі студентами над подальшим пропагуванням вокально-хорової музики та розбудовою національної культури України.
Підготовкою студентів займаються викладачі фахових дисциплін, які входять до складу циклової комісії «Народно-хоровий та сольний спів», серед яких заслужені працівники культури України, заслужені артисти України, викладачі вищої категорії, старші викладачі та викладачі-методисти:
Під час навчання студенти фундаментально вивчають такі дисципліни професійного спямування,як: постановка голосу, диригування та читання хорових партитур, сольфеджіо, теорія музики, гармонія, народна-музична творчість, зарубіжна музична література, фольклорний ансамбль, хорознавство та методика роботи з хором, хоровий клас, хореографія, фортепіано, баян, бандура, контрабас, гітара, сопілка.
Випускники спеціалізації працюють керівниками народних хорових колективів, артистами театрів, артистами професійних народних хорових колективів України, солістами Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки.
В рамках Циклової комісії, для творчої реалізації студентів, діє два творчих колективи: Прибузький ансамбль пісні і танцю (керівник заслужений працівник культури України Затурян А.І.) та народний гурт народної пісні «Зорецвіт» (керівник ст. викладач Жадик Н.Г.). Ці колективи є неодноразовими лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Прибузький народний хор, як художньо-творчий колектив створений у 1971 році, з метою відродження національних народних пісенних традицій, виконавської вокально-пісенної культури на Миколаївщині.
Ініціатором і засновником хору, незмінним його художнім керівником та диригентом став викладач методист вищої категорії Миколаївського коледжу культури і мистецтв, збирач пісенного фольклору Півдня України, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса та всеукраїнської премії ім. В.Гнатюка; володар Почесної грамоти Президії Верховної Ради України, володар медалі Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка «Будівничий України»; кавалер ордену «За Заслуги ІІІ ст.»; композитор і аранжувальник; випускник Миколаївського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників – Анатолій Ілліч Затурян.
До складу хору входять аматори міста, студентська молодь, викладачі коледжу культури.
Творчі етапи Прибузького народного хору відзначені в різні періоди різноманітними нагородами: Золотими медалями на Всесоюзних оглядах-конкурсах художньої народної творчості народів колишнього Радянського Союзу ( 1972, 1973, 1975, 1977 рр.)
За високий рівень, виконавську майстерність колективу присвоєно почесне звання «Самодіяльний народний», та нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР в 1973 році. У 1978 році хор стає лауреатом Всеукраїнського телефестивалю «Сонячні кларнети».
Відповідальні творчі поїздки колективу за межі України відбулися в
1979 – 1981 роках по ставропольському краю та Західному Сибіру.
Перша поїздка за кордон відбулася в 1986 році в м. Корк ( Ірландія) на міжнародний фестиваль народної творчості, де колектив отримав спеціальний суперприз.
У 1989 році Прибузький народний хор бере участь у І Всеукраїнському хоровому конкурсі ім. М. Леонтовича, де отримують звання лауреата та спеціальний приз серед народних аматорських хорів, пізніше – 2-е місце на ІІ Всеукраїнському конкурсі.
Своє національне народне мистецтво колектив з успіхом демонстрував на Міжнародних фестивалях народної творчості в Індії (1987р.), Греції (1991 р.),
Болгарії (1997-1998 р. р.), Туреччині (2002,2005 р. р.), Франції (2004 р.), Польщі (2008 р.) та ін.
Вокальний гурт «Зорецвіт» створений на базі Миколаївського коледжу культури і мистецтв викладачем циклової комісії «Народно хорових дисциплін» Жадик Надією Григорівною у 2005 році.
Учасники колективу студентська молодь згуртована на основі любові до української народної пісні.
Кількісний склад гурту – 10 учасників (студенти та випускники коледжу). Основу концертного репертуару складають українські народні пісні.
Базовим творчим джерелом творчого колективу є пісенно-музичний фольклор, оснований на місцевих та регіональних традиціях Півдня України, художньо-переосмисленого за сучасною стилізованою виконавською манерою.
Колектив відзначається багатоголосним гетерофонічним мішаним розспівом за традиційною голосовою органікою фольклорних ансамблів з переважанням грудної манери розспівування.
Високий рівень виконавської майстерності, як народних так і оригінальних творів без супроводу та з супроводом характерний для творчої діяльності гурту. За короткий термін колектив став популярний в Миколаївській області, його запрошують на конкурси, огляди та фестивалі, обласні телевізійні передачі.
Гурт є лауреатом Перших премій Всеукраїнських фестивалів конкурсів:
володар Гран-Прі ХІІІ телевізійного конкурсу молодих виконавців “Обрій”(2009); лауреати Всеукраїнського відбіркового конкурсу-фестивалю «Червона рута»(2012 р.); лауреати Гран-Прі Міжнародного конкурсу-фестивалю народної музики «Самородки 2012»; Гран-Пі фестивалю дитячих та юнацьких вокально-хорових колективів «Золоті голоси» (2013 р.); Гран-прі у Фестивалі народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку (2013 р.); ІІІ місце у жанрі українського афтентичного фольклору за напрямком «Співочу дуети, тріо, квартети» на ХІІІ Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» (Васильченко А., Чухно Т., Шаповалова Д.)(2013 р.) та інш.
21-23 квітня 2015 р. ансамбль отримав запрошення від відділу преси та культури посольства США в м. Києві та був запрошений до співпраці з американським фольт-гуртом «Тамблін-Боунз». Концерти разом з фольк-групою ансамбль провів в Посольстві США та Американському домі.

Жадик DSC_3840Жадик Надія Григорівна – голова ЦК Народно-хоровий та сольний спів (1998), викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач, заслужений працівник культури України (2016 р.).
Закінчила Магістратуру КНУКіМ і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію магістр музичного мистецтва (народний спів).
Керівник народного гурту народної пісні «Зорецвіт». Який є лауреатом Гран-прі та Перших премій Всеукраїнських фестивалів та конкурсів.
Надія Григорівна в 2013 році визнана кращим працівником в галузі культури Миколаївської області в номінації «За збереження і збагачення народного мистецтва та фольклорної спадщини»;
В 2014 р. за багаторічну творчу працю по відродженню та збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу, та популяризацію творів Т.Г. Шевченка на Миколаївщині відзначена пам’ятною ювілейною медаллю «До 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка».
Жадик Н.Г. володіє професійними даними співачки-виконавиці, є учасницею концертів в м. Миколаєві, Києві та за межами України (Болгарія, Туреччина, Франція) у складі Прибузького народного хору та як солістка хору.

11226168_1012565022115732_8736710739149959226_nЗатурян Анатолій Ілліч – викладач-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Працює в коледжі з 1968 р. викладачем циклової комісії народно-хорових дисциплін.
Закінчив Миколаївський технікум підготовки культурно-освітніх працівників, Харківський державний інститут культури.
1970 р. Заснував Прибузький народний ансамбль української пісні і танцю.
За досягнуті успіхи в розвитку народної художньої творчості України нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України указом від 12 вересня 1973 року.
1985 р. – Почесне звання Заслужений працівник культури України.
2008 р. – лауреат обласної премії ім. М. Аркаса.
2009 р. – орден «За заслуги ІІІ ст.».
2011 р. – за вагомий особистий внесок у справу українського національного відродження, розбудову та зміцнення української держави відзначений медаллю Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка: «Будівничий України».
2012 р. – за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини Міністерство культури України став лауреат «Премії ім. В.М. Гнатюка».
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Диригування і читання хорових партитур»;
– Хоровий клас;
– Хорове аранжування;
– Розшифровка народної пісні.

ШелудяковаШелудякова Наталя Олександрівна – викладач-спеціаліст вищої категорії.
Працює в коледжі з 1993 року на посаді викладача та концертмейстера.
Закінчила 1994 р. Київський державний інститут культури, за спеціальністю керівник академічного хорового колективу.
Шелудякова Н.О. та її студенти є учасниками концертів в складі Прибузького народного хору в м. Миколаєві, м. Києві та за межами України (Туреччина, Польща, Голландія, Франція).
Випускники Шелудякової Н. О. продовжують навчання за спеціальністю у ВНЗ ІІІ-IV рівня акредитації (м. Миколаїв, м. Київ).
«За активну творчу, громадську та благодійницьку діяльність на ниві відродження і розвитку національної культури» відзначена Почесною грамотою Президії Українського фонду культури.
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Диригування і читання хорових партитур»;
– Хорове аранжування.

РибакРибак Анатолій Володимирович – викладач-спеціаліст І категорії.
В 1975 р. закінчив Київський державний інститут ім. Корнійчука за спеціальністю «Культурно-освітня робота» (клубний працівник вищої категорії, керівник самодіяльного хорового колективу).
В 1986 р. Указом Президії Верховної Ради України Анатолій Володимирович отримав звання «Заслужений працівник культури України».
Рибак А.В. та його студенти є учасниками концертів в складі Прибузького народного хору в м. Миколаєві, м. Києві та за межами України (Туреччина, Польща, Голландія, Франція).

Навчальні дисципліни що викладає:
– Постановка голосу;
– Диригування і читання хорових партитур.

БелоусоваБєлоусова Олена Леонідівна – викладач-спеціаліст вищої категорії.
Працює в Миколаївському коледжі культури і мистецтв на посаді викладача хорових дисциплін з 1995 року.
Закінчила Миколаївський філіал Київського державного інституту культури, 1995 р. за спеціальністю «Культурно-освітня робота та організація самодіяльної творчості».
У червні 2006 р. Постановою Кабінетів Міністрів України «За особливі досягнення молоді у розбудові держави» Бєлоусовій О.Л. було присвоєно Премію Кабінетів Міністрів України
29 жовтня 2009 р. Указом Президента України Бєлоусовій О.Л. присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Диригування і читання хорових партитур»;
– Хорове аранжування.

Добровольская DSC_3876Добровольська Марина Вікторівна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач. Працює у коледжі на посаді викладача з 1992 року.
У 1992 р. закінчила Київську державну консерваторію за спеціальнівстю артист сцени, викладач по класу бандури, диригент.
Має високопрофесійні дані співачки-виконавиці, бере активну участь у концертній діяльності в м. Миколаєві, області та за межами України (Туреччина, Польща, Голландія, Франція).
Студенти Добровольської М.В. продовжують навчання за спеціальністю у ВНЗ ІІІ-IVр.а. міст Миколаєва і Києва. На високому професійному рівні Добровольська М.В. проводить сольні концерти за участю своїх студентів для учнів музичних шкіл, жителів міста та області, участь у звітних концертах спеціалізацій тощо.
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Спеціальний музичний інструмент (Бандура)»;
– «Додатковий музичний інструмент Бандура)».

ЛужинскаяЛужинська Ольга Андріївна – викладач-спеціаліст. Працює в коледжі з 2010 року.
Закінчила Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв.
Має високопрофесійні дані співачки-виконавиці, бере активну участь у концертній діяльності в м. Миколаєві та області.
Керівник дитячої музичної студії «Кобзарик» при Миколаївському коледжі культури і мистецтв
Навчальні дисципліни що викладає:
– Постановка голосу;
– Хорознавство;
– Хорове аранжування.
– Ансамбль;
– Навчальна практика.