Діяльність викладачів освітньо-професійної програми “Музичне мистецтво”, конкурсних пропозицій, народний хоровий та народний сольний спів» спрямована на підготовку спеціалістів, які володіють необхідними знаннями та вміннями для роботи в галузі народно-хорового мистецтва та фольклору. Викладачі працюють разом зі студентами над подальшим пропагуванням вокально-хорової музики та розбудовою національної культури України.
Підготовкою студентів займаються викладачі фахових дисциплін, які входять до складу циклової комісії «Народно-хоровий та сольний спів», серед яких заслужені працівники культури України, заслужені артисти України, викладачі вищої категорії, старші викладачі та викладачі-методисти:
Під час навчання студенти фундаментально вивчають такі дисципліни професійного спрямування, як:
- постановка голосу;
- диригування та читання хорових партитур;
- сольфеджіо;
- теорія музики;
- гармонія;
- народна-музична творчість;
- зарубіжна музична література;
- фольклорний ансамбль;
- хорознавство та методика роботи з хором;
- хоровий клас;
- хореографія;
- музичний інструмент (фортепіано, баян, бандура, контрабас, гітара, сопілка).Освітньо-професійна програма включає комплекс дисциплін спрямованих на опанування вмінь та навичок з організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності для роботи в сучасних закладах креативних індустрій та центрах культурних послуг.Після закінчення навчання ви можете обіймати наступні посади:
- керівник хору, ансамблю, студії народної творчості;
- керівник дитячого колективу, гуртка, студії та ін.;
- керівник самодіяльного об’єднання (клубу за інтересами);
- артист (хору, ансамблю – вокального, вокально-інструментального, естрадного, артист театру);
- асистент диригента;
- керівник музичний;
- хормейстер;
- художній керівник в центрах культури та дозвілля, дитячої творчості, молодіжних клубах;
- організатор культурно-дозвіллєвої діяльності в центрах культурних послуг;
- аніматор розважальних програм.
Випускники працюють керівниками народних хорових колективів, артистами театрів, артистами професійних народних хорових колективів України, солістами Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки.
В рамках Циклової комісії, для творчої реалізації студентів, діє два творчих колективи: студентський народний хор ім. А. Затуряна) та гурт народної пісні «Зорецвіт» (керівник заслужений працівник культури України Жадик Н.Г.). Ці колективи є неодноразовими лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Викладачі:
Жадик Надія Григорівна – голова циклової комісії Народно-хорового та сольного співу, викладач-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, магістр музичного мистецтва, лауреат обласної культурологічної премії ім. М. Аркаса, кращий працівником в галузі культури Миколаївської області в номінації «За збереження і збагачення народного мистецтва та фольклорної спадщини»(2013 р.), заслужений працівник культури України (2016 р.). У 2014 р. за багаторічну творчу працю по відродженню та збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу, та популяризацію творів Т.Г. Шевченка на Миколаївщині відзначена пам’ятною ювілейною медаллю «До 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка».
Закінчила магістратуру КНУКіМ і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію магістр музичного мистецтва (народний спів).
Керівник гурту народної пісні «Зорецвіт».
Жадик Н.Г. володіє професійними даними співачки-виконавиці, є учасницею концертів в м. Миколаєві, Києві та за межами України (Болгарія, Туреччина, Франція) у складі Прибузького народного хору та як солістка хору.
Шелудякова Наталя Олександрівна – викладач-спеціаліст вищої категорії. Працює в коледжі з 1993 року на посаді викладача та концертмейстера. Закінчила у 1994 р. Київський державний інститут культури, за спеціальністю керівник академічного хорового колективу. Шелудякова Н.О. та її студенти є учасниками концертів у складі студентського народного хору ім. А. Затуряна. Випускники Шелудякової Н. О. продовжують навчання за спеціальністю у ВНЗ ІІІ-IV рівня акредитації (м. Миколаїв, м. Київ).
«За активну творчу, громадську та благодійницьку діяльність на ниві відродження і розвитку національної культури» відзначена Почесною грамотою Президії Українського фонду культури.
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Диригування і читання хорових партитур»;
– Хорове аранжування.
Рибак Анатолій Володимирович – викладач-спеціаліст І категорії, заслужений працівник культури України (1986 р.). У 1975 р. закінчив Київський державний інститут ім. Корнійчука за спеціальністю «Культурно-освітня робота» (клубний працівник вищої категорії, керівник самодіяльного хорового колективу).
Навчальні дисципліни що викладає:
– Постановка голосу;
– Диригування і читання хорових партитур.
Бєлоусова Олена Леонідівна – викладач-спеціаліст вищої категорії. Заслужена артистка України. Працює в Миколаївському фаховому коледжі культури і мистецтв на посаді викладача хорових дисциплін з 1995 року, лауреат премії Кабінету Міністрів України.
Закінчила Миколаївський філіал Київського державного інституту культури, 1995 р. за спеціальністю «Культурно-освітня робота та організація самодіяльної творчості».
У червні 2006 р. Постановою Кабінетів Міністрів України: «За особливі досягнення молоді у розбудові держави» Бєлоусовій О.Л. було присвоєно Премію Кабінетів Міністрів України
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Диригування і читання хорових партитур»;
– Хорове аранжування.
Добровольська Марина Вікторівна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач, переможниця міжнародних та всеукраїнських творчих конкурсів, лауреатка обласної премії ім. М. Аркаса в номінації “Професійне мистецтво”. Працює у коледжі на посаді викладача з 1992 року. У 1992 р. закінчила Київську державну консерваторію за спеціальністю “артист сцени, викладач по класу бандури, диригент”. Має високопрофесійні дані співачки-виконавиці, бере активну участь у концертній діяльності в м. Миколаєві, області та за межами України (Туреччина, Польща, Голландія, Франція).
Студенти Добровольської М.В. продовжують навчання за спеціальністю у ВНЗ ІІІ-IVр.а. міст Миколаєва і Києва. На високому професійному рівні Добровольська М.В. проводить сольні концерти за участю своїх студентів для учнів музичних шкіл, жителів міста та області, участь у звітних концертах спеціалізацій тощо.
Навчальні дисципліни що викладає:
– «Спеціальний музичний інструмент (Бандура)»;
– «Додатковий музичний інструмент Бандура)».
Лужинська Ольга Андріївна – викладач-спеціаліст. Працює в коледжі з 2010 року. Закінчила Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв. Має високопрофесійні дані співачки-виконавиці, бере активну участь у концертній діяльності в м. Миколаєві та області.
Навчальні дисципліни що викладає:
– Постановка голосу;
– Хорознавство;
– Хорове аранжування.
– Ансамбль;
– Навчальна практика.
Щесняк Олександр – викладач-погодинник. Заслужений артист України. Артист Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії.
Жадик Ірина Сергіївна – викладач-спеціаліст І категорії. Випускниця Миколаївського державного вищого музичного училища та Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової . Викладає дисципліну Хоровий клас. Художній керівник студентського народного хору ім. А. Затуряна.
Пилипчук Світлана Григорівна – викладач-спеціаліст.