Циклова комісія Культурологічних дисциплін

Сучасна ситуація розвитку індустрії дозвілля України потребує підготовки висококваліфікованого організатора культурно-дозвіллєвої діяльності нової генерації – менеджера індустрії дозвілля, здатного організувати різні сучасні форми організації дозвілля населення.
Спеціальність організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності розвивається в коледжі майже з перших днів існування навчального закладу. Протягом існування змінювалися назви основної дисципліни та орієнтири викладання: культурно-просвітня робота, культурно-освітня робота, клубознавство. На сьогодні, також змінюється орієнтир підготовки фахівців організації культурно-дозвіллєвої діяльності в основу якого покладені кращі зразки та досвід зарубіжних країн.
Призначення циклової комісії полягає у підготовці кваліфікованих фахівців – організаторів дозвілля, які мають лідерські навички, високі моральні якості, є конкурентноздатними на ринку праці, ефективно здійснюють взаємодію в професійному, корпоративному та суспільному середовищі, володіють соціальною мобільністю і мають стійкий попит у працедавців.

DSC05111 13327362_1033244266761024_2103068347992986659_n

Підготовку майбутніх організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності здійснюють досвідчені викладачі з багаторічним стажем та досвідом роботи в індустрії дозвілля, які є авторами багатьох наукових та методичних праць з питань організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності: 3-х навчальних посібників з Народознавства, багатьох навчальних програм та методичних рекомендації для ВНЗ культури і мистецтв І-ІІ р.а., рекомендованих для використання в навчально-виховному процесі Міністерством культури України: «Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності», «Менеджмент соціокультурної сфери», «Історія Українського костюму», «Педагогіка», «Психологія» та ін.

16107522_1245428192209296_4695420139204056431_o 14519947_1142117185873731_2278425568605089683_n

Викладачі циклової комісії, разом зі студентами, активно беруть участь у культурно-мистецькому житті Миколаївщини, організовуючи різноманітні дозвіллєві заходи, благодійні, культурно-мистецькі акції, фестивалі, конкурси, вечірки, квести, флешмоби, таким чином безпосередньо формують дозвіллєвий та святковий простір  Миколаївщини.

IMG_1338 42752_1_903x600

Для якісної практичної підготовки майбутніх організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності, при цикловій комісії діють наступні навчально-творчі лабораторії: Організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності,  Технічних засобів. Студент проходять практику на базі кращих закладів культури і мистецтв: Плаци, Будинки культури, театри, концертні та event-агентства та ін..
Протягом останніх 20 років викладачі циклової комісії взяли за основу своєї педагогічної діяльності відродження, збереження та популяризацію народної української традиційної культури. З цією метою при цикловій комісії викладачами створено народний етнографічний музей та фольклорно-етнографічний гурт “Оберіг”

оберіг5IMG_1992

Велику увагу викладачі циклової комісії приділяють патріотичному вихованню студентів, учнів міста загальноосвітніх шкіл Миколаєва та підтримці морального духу української армії. З цією метою проводяться зустрічі студентів з військовослужбовцями, організуються концерти у військових частинах Збройних сил України. Викладачі циклової комісії беруть участь у концертних програмах в зоні АТО.

DSC_0997IMG_4878

СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ:

Мицик С.В. голова циклової комісіїМицик Сергій Васильович – голова циклової комісії, викладач-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат культурології, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса «За видатні досягнення в розвитку духовності української та інших національних культур на Миколаївщині». Завідувач народного етнографічного музею коледжу. Закінчив   Миколаївське державне вище училище культури (1997 р.) за спеціальністю організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, організатор театралізованих народних свят та обрядів; Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв (2005 р.) за спеціальністю культурологія, педагог-організатор культурно-дозвіллєвої діяльності; аспірантуру Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (2014 р.) за спеціальністю теорія та історія культури. Досліджує питання розвитку святкової культури Миколаївщини. Дисципліни, що викладає – Культурологія.

 

 

Кузьменко Ольга Миколаївна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач, завідуюча навчально-творчої лабораторії з організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності. Нагороджена почесною відзнакою Фонду культури України та ювілейною медаллю «200 років Т.Г. Шевченка». Закінчила Миколаївське культосвітнє училище за спеціальністю культурно освітня робота, керівник самодіяльного хорового колективу; Київський університет культури ім. Корнійчука за спеціальністю культурно-просвітня робота, керівник самодіяльного хорового колективу.  Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності.

Зуєва Наталя Валеріївна – викладач-спеціаліст ІІ категорії. Закінчила Миколаївське державне вище училище культури за спеціальність організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, організатор народних театралізованих свят та обрядів. Вищу освіту здобула у Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв за фахом культуролога, менеджера індустрії дозвілля та рекреаційних технологій. Дисципліни, що викладає:   Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності, Організація дозвілля засобами хореографії. Наталя Валеріївна є організатором, учасником та ведучою міських, обласних та всеукраїнських заходів. За педагогічну та творчу діяльність відзначена чисельними грамотами та подяками.

Оспадова Л.Л.Оспадова Людмила Леонідівна – викладач-спеціаліст ІІ категорії. Закінчила Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв (2005 р.) за спеціальністю культурологія, педагог-організатор культурно-дозвіллєвої діяльності; магістратуру Київського національного університету культури і мистецтв (2006 р.) культурологія, менеджмент індустрії дозвілля, рекреаційних ресурсів і технологій.  Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності, Історія мистецтв.

Лобода В.Л.Лобода Віра Леонідівна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач. Закінчила Миколаївське державне вище училище культури за спеціальністю культурно-просвітня робота і самодіяльна творчість; Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю соціальний педагог та магістратуру за спеціальністю культурологія, менеджмент індустрії дозвілля, рекреаційних ресурсів і технологій. Дисципліни, що викладає: Основи педагогіки та психології, Педагогіка, Психологія.

Варганов Євгеній Геннадійович – викладач-спеціаліст І категорії, старший викладач. Завідувач навчально-творчою лабораторією технічних засобів. Закінчив Московський інститут культури (Тамбовська філія). Працює в коледжі з 1986 р. Дисципліни, що викладає: Комплексне використання технічних засобів, Музичне оформлення заходів.

ncsiQ-YJN4IЛисенко Марія Євгеніївна – викладач-спеціаліст. Закінчила Миколаївський коледж культури і мистецтв за спеціальністю організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, організація театралізованих народних свят та обрядів. Бакалавр культурології, студентка 5 курсу Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв». Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності, Організація дозвілля засобами хореографії, Народознавство.

Сливко Ірина Іванівна – викладач-спеціаліст, лаборант навчально-творчої лабораторії Організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності. Закінчила Київський університет культури ім. Корнійчука за спеціальністю культурно-просвітня робота, керівник самодіяльного хорового колективу. Дисципліни, що викладає: Народознавство, Виробнича практика.