Циклова комісія Культурологічних дисциплін

Сучасна ситуація розвитку індустрії дозвілля України потребує підготовки висококваліфікованого організатора культурно-дозвіллєвої діяльності та фахівця бібліотечної й інформаційної системи нової генерації – менеджера індустрії дозвілля, здатного організувати різні сучасні форми організації дозвілля населення, створити креативний простір у бібліотечних закладх.
Спеціальність організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності розвивається в коледжі майже з перших днів існування навчального закладу. Протягом існування змінювалися назви основної дисципліни та орієнтири викладання: культурно-просвітня робота, культурно-освітня робота, клубознавство. На сьогодні, також змінюється орієнтир підготовки фахівців організації культурно-дозвіллєвої діяльності в основу якого покладені кращі зразки та досвід зарубіжних країн.
Призначення циклової комісії полягає у підготовці кваліфікованих фахівців – організаторів дозвілля, які мають лідерські навички, високі моральні якості, є конкурентноздатними на ринку праці, ефективно здійснюють взаємодію в професійному, корпоративному та суспільному середовищі, володіють соціальною мобільністю і мають стійкий попит у працедавців.

Підготовку майбутніх організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності здійснюють досвідчені викладачі з багаторічним стажем та досвідом роботи в індустрії дозвілля, які є авторами багатьох наукових та методичних праць з питань організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності: 3-х навчальних посібників з Народознавства, багатьох навчальних програм та методичних рекомендації для ВНЗ культури і мистецтв І-ІІ р.а., рекомендованих для використання в навчально-виховному процесі Міністерством культури України: «Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності», «Менеджмент соціокультурної сфери», «Історія Українського костюму», «Педагогіка», «Психологія» та ін.

Викладачі циклової комісії, разом зі студентами, активно беруть участь у культурно-мистецькому житті Миколаївщини, організовуючи різноманітні дозвіллєві заходи, благодійні, культурно-мистецькі акції, фестивалі, конкурси, вечірки, квести, флешмоби, таким чином безпосередньо формують дозвіллєвий та святковий простір  Миколаївщини. Для якісної практичної підготовки майбутніх організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності, при цикловій комісії діють наступні навчально-творчі лабораторії: Організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності,  Технічних засобів. Студент проходять практику на базі кращих закладів культури і мистецтв: Плаци, Будинки культури, театри, концертні та event-агентства та ін..

Протягом останніх 20 років викладачі циклової комісії взяли за основу своєї педагогічної діяльності відродження, збереження та популяризацію народної української традиційної культури. З цією метою при цикловій комісії викладачами створено народний етнографічний музей та фольклорно-етнографічний гурт “Оберіг”

Велику увагу викладачі циклової комісії приділяють патріотичному вихованню студентів, учнів міста загальноосвітніх шкіл Миколаєва та підтримці морального духу української армії. З цією метою проводяться зустрічі студентів з військовослужбовцями, організуються концерти у військових частинах Збройних сил України. Викладачі циклової комісії беруть участь у концертних програмах в зоні АТО.

Виходячи із тенденцій розвитку культурних індустрій в Україні Циклова комісія неодноразово змінювала назви. З 2019  до складу циклової комісії увійшли викладачі бібліотечних та інформаційно-документознавчих дисциплін і циклову комісію перейменовано на Культурологічних та інформаційно-документознавчих дисциплін.

СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ:

Мицик С.В. голова циклової комісіїМицик Сергій Васильович – голова циклової комісії з 2007 р., викладач-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат культурології, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса «За видатні досягнення в розвитку духовності української та інших національних культур на Миколаївщині». Завідувач народного етнографічного музею коледжу. Закінчив Миколаївське державне вище училище культури (1997 р.) за спеціальністю організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, організатор театралізованих народних свят та обрядів; Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв (2005 р.) за спеціальністю культурологія, педагог-організатор культурно-дозвіллєвої діяльності; аспірантуру Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (2014 р.) за спеціальністю теорія та історія культури. Досліджує питання розвитку святкової культури Миколаївщини. Дисципліни, що викладає – Культурологія, Історія свят та обрядів, Театральне мистецтво, Менеджмент СКС, Народознавство.

 

IMG_3322

Кузьменко Ольга Миколаївна – викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач, завідуюча навчально-творчої лабораторії з культурорлогії та організації й методики культурно-дозвіллєвої діяльності. Нагороджена почесною відзнакою Фонду культури України та ювілейною медаллю «200 років Т.Г. Шевченка». Закінчила Миколаївське культосвітнє училище за спеціальністю культурно освітня робота, керівник самодіяльного хорового колективу; Київський університет культури ім. Корнійчука за спеціальністю культурно-просвітня робота, керівник самодіяльного хорового колективу.  Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності, Виробнича практика, Народознавство.

 

Гладьо Ірина Юріївна – Викладач-спеціаліст вищої категорії,  викладач-методист. У 1984р. закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука за спеціальністю «Бібліотекознавство і бібліографія». До 2019 о. очолювала циклову комісії бібліотечних дисциплін і діловодства. Голова методичного об’єднання завідувачів бібліотек  ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Миколаївської області. Автор навчальних програм та методичних рекомендацій для ВНЗ культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації України. З 2019 р. – завідувачка виробничої практики Коледжу.

 

 

 

 

Костюченко

Костюченко Наталія Анатоліївна – Викладач-спеціаліст вищої категорії, старший викладач. У 1996р. закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука за спеціальністю «Бібліотекознавство і бібліографія».  Автор навчальних програм та методичних рекомендацій для ВНЗ культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації України. 3 2019 р. – завідувачка денним відділенням Коледжу.

 

 

 

 

 

62013457_692103794580353_3878300874958700544_n

Варганов Євгеній Геннадійович – викладач-спеціаліст І категорії, старший викладач. Завідувач навчально-творчою лабораторією технічних засобів. Закінчив Московський інститут культури (Тамбовська філія). Працює в коледжі з 1986 р. Дисципліни, що викладає: Комплексне використання технічних засобів, Музичне оформлення театралізованих заходів.

 

 

 

 

ncsiQ-YJN4IДеркач Марина Євгеніївна – викладач-спеціаліст  ІІ категорії. Закінчила Миколаївський коледж культури і мистецтв за спеціальністю організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, організація театралізованих народних свят та обрядів та Відокремлений підрозділ «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» за спеціальністю Культурологія. Організатор багатьох концертних програм Миколаївщини за участю зірок шоу-бізнесу України. Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності,  Народознавство.

 

 

 

ГобжелянГобжелян Лілія Михайлівна – Викладач-спеціаліст І категорії. У 2006р. закінчила Миколаївський філіал Київського Національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність».  Автор робочих програм та методичних рекомендацій для студентів коледжу. Архіваріус Коледжу.

 

 

 

 

 

106273107_2968972076533763_1106640359677836588_n

Розмариця Сергій Олександрович – викладач-спеціаліст. Закінчив Миколаївський коледж культури і мистецтв за спеціальністю організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, організація театралізованих народних свят та обрядів та Відокремлений підрозділ «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» за спеціальністю Культурологія. Ведучий та шоумен концертних програм України. Дисципліни, що викладає: Організація та методика культурно-дозвіллєвої діяльності, Навчальна практика з  організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності,.